Znajdź szybko i łatwo zamiennik enkodera, którego potrzebujesz

Firma POSITAL ma przyjemność zaprezentować Państwu nowe, intuicyjne narzędzie online EncoderMatch.com. Jest to platforma internetowa, starannie przygotowana w odpowiedzi na potrzeby naszych Klientów, która łączy w sobie wyszukiwarkę, konfigurator i narzędzie do zamawiania produktów, skierowaną do branży MRO (Konserwacja, Naprawa i Przeglądy). Za pomocą kilku kliknięć myszką użytkownicy mogą szybko znaleźć opłacalne zamienniki dla enkoderów zastosowanych w istniejących maszynach lub systemach – niezależnie od oryginalnego producenta. Odwiedzając portal EncoderMatch.com, użytkownik uzyska dostęp do informacji o kompatybilnych produktach z obszernego portfolio POSITAL („Milion narzędzi pomiarowych na wyciągnięcie ręki”). Po znalezieniu w pełni kompatybilnego zamiennika generowany jest szczegółowy arkusz danych dla określonego urządzenia. Po złożeniu zamówienia wymagane produkty – począwszy od MOQ1 – zostaną zmontowane w polskiej fabryce POSITAL-a w Słubicach . Dzięki wysoce elastycznemu systemowi produkcji dostawa następuje zwykle w ciągu pięciu dni lub jeszcze szybciej, w przypadku zamówień ekspresowych.

Odpowiadając na potrzeby rynku MRO

Dzięki EncoderMatch otwieramy się na nowe rynki, komentuje Christian Fell, szef firmy POSITAL w Ameryce Północnej. Podczas gdy większość naszych obecnych klientów to producenci OEM w różnych branżach, EncoderMatch pozwala nam dotrzeć do nowej grupy klientów. EncoderMatch dotyczy ogromnego globalnego rynku usług posprzedażowych lub MRO, w którym istnieje ciągła potrzeba dostępu do zamienników już zainstalowanych urządzeń. Początkowe wejście POSITAL na ten ogromny i złożony rynek koncentruje się na enkoderach inkrementalnych. Enkodery inkrementalne stanowią 90% rynku północnoamerykańskiego enkoderów, co czyni je dobrym punktem wyjścia dla EncoderMatch – mówi Fell.

Wymień praktycznie każdy enkoder inkrementalny

W swoim pierwszym wydaniu EncoderMatch zawiera specyfikacje ponad 1,5 miliona typów enkoderów inkrementalnych, pochodzących z katalogów ponad 20 znanych na całym świecie producentów enkoderów obrotowych. Algorytmy opracowane przy użyciu sztucznej inteligencji (AI) porównują specyfikacje wymienianego enkodera obrotowego, w tym takie parametry jak rozdzielczość interfejsy, przestrzeń montażową, wymiary wału i kołnierza oraz klasę ochrony, z charakterystyką urządzeń dostępnych w szerokim portfolio firmy POSITA. Klienci korzystający z portalu EncoderMatch mają kilka opcji. Najszybszym sposobem wyszukiwania zamiennika jest wprowadzenie konkretnej marki i kodu typu starego kodera – zwykle znajduje się on na tabliczce znamionowej urządzenia. W ciągu kilku sekund właściwości mechaniczne i funkcjonalne enkodera są sprawdzane w bazie danych POSITAL – i wyznaczany jest odpowiedni zamiennik. Poziom zgodności z oryginalnym urządzeniem jest wyświetlany w wynikach wyszukiwania. Alternatywnie można określić zakres produktów producenta bez dokładnego określenia typu lub produktu. W takim przypadku użytkownik zostaje przekierowany do wyszukiwarki produktów online firmy POSITAL. Wyświetlone zostaną wszystkie enkodery inkrementalny firmy POSITAL spełniające określone warunki.

Wszechstronne enkodery: całe portfolio w jednym urządzeniu

W przypadku enkoderów inkrementalnych wyprodukowanych przez POSITAL, rozdzielczość i typ sygnału wyjściowego są programowalne i mogą być modyfikowane , bez konieczności fizycznych zmian w urządzeniu. Rozdzielczość jest konfigurowalna w zakresie od 1 do 16 000 impulsów na obrót, a standard wyjście można ustawić na HTL lub TTL. Parametry te można zdefiniować z góry w trakcie produkcji, gdy enkoder jest zamawiany lub w dowolnym czasie później. Wygodne i mobilne narzędzie programistyczne UBIFAST firmy POSITAL zostało zaprojektowane tak, aby przeprogramowanie było szybkie i proste.