Projektowanie urządzeń elektronicznych

AP Automatyka od początku istnienia posiada własny dział projektowy, który jest stale rozwijany i rozbudowywany o nowe urządzenia i rozwiązania. Dział R&D świadczy usługi z zakresu projektowania urządzeń elektronicznych na własne potrzeby (urządzenia kontrolno-pomiarowe), jak i zewnętrznych kontrahentów (krajowych i zagranicznych). Firma oferuje usługi w zakresie:

Przygotowanie specyfikacji funkcjonalnej i technicznej

Opracowanie specyfikacji funkcjonalnej, a na jej bazie specyfikacji technicznej jest czasochłonnym etapem prac, ale niezbędnym z punktu widzenia nowego urządzenia. W tym momencie określane są wszystkie wymogi użytkownika, jakie powinno spełniać nowe urządzenie. Dotyczy to zarówno wymogów technicznych (parametrów technicznych, realizowanych funkcji i zadań) jak i finansowych (nierzadko wymaga się określenia docelowego kosztu nowego urządzenia, przy określonym wolumenie).

Przygotowanie projektu schematu elektrycznego i obwodu drukowanego

Inżynierowie firmy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania schematów i obwodów drukowanych. Zadanie realizowane jest przy użyciu najnowszego oprogramowania, niezbędnego przy realizacji zaawansowanych technicznie projektów elektroniki.

Przygotowanie oprogramowania mikrokontrolera

Każde projektowane urządzenie oparte jest o jeden lub więcej mikrokontrolerów (w zależności od złożoności problemu), które wymagają przygotowania dedykowanego oprogramowania. Programiści firmy AP Automatyka programują mikrokontrolery w oparciu o specyfikację funkcjonalną i techniczną urządzenia, testują jego funkcje i opracowują algorytmy działania.

Przygotowanie aplikacji komputerowej lub aplikacji mobilnej

Coraz częściej urządzenie składa się nie tylko z elektroniki, ale również z dedykowanej aplikacji na komputer lub urządzenie mobilne. Dział projektowy firmy posiada odpowiednie narzędzia oraz doświadczenie w zakresie projektowania programów (również komputerowych), które będą współpracowały z nowym urządzeniem. Komunikacja między urządzeniem a sprzętem, na którym będzie pracował program, może odbywać się przy wykorzystaniu interfejsów przewodowych (USB, RS485, ETHERNET) lub bezprzewodowych (RADIO, BLUETOOTH, ZIGGBEE).

Przygotowanie obudowy urządzenia

Dział projektowy firmy, doposażony w specjalistyczne oprogramowanie oraz wysokiej klasy drukarki 3D, jest w stanie opracować dedykowaną do wykonanej elektroniki obudowę. Druk 3D jest szczególnie przydatny na etapie przygotowywania prototypu, prototypów urządzeń.

Przygotowanie prototypu urządzenia

Zaprojektowane, zaprogramowane i zamknięte w obudowie urządzenie jest przekazywane do testów, które mają zweryfikować poprawność działania i ocenić jego zgodność ze specyfikacją funkcjonalną i techniczną. Nierzadko na tym etapie pojawiają się dodatkowe pomysły, które skutkują modyfikacjami elektroniki i/lub oprogramowania. Dział projektowy firmy na tym etapie ściśle współpracuje z kontrahentem, by przygotować urządzenie do seryjnej produkcji.

Seryjna produkcja urządzenia

Firma AP Automatyka może również realizować zadania związane z kontraktową produkcją zaprojektowanych urządzeń. W tym celu wykorzystuje własny dział produkcji oraz sprawdzonych dostawców podzespołów, zwalniając kontrahentów z konieczności szukania firmy wykonawczej.

Modyfikacja projektowanych urządzeń

AP Automatyka świadczy również usługi z zakresu modyfikacji produkowanych urządzeń i programów pod marką AP Automatyka, APONE, LEDONE. Modyfikacje dotyczą elektroniki (w tym funkcjonalności), mechaniki (inne warianty obudowy urządzeń) oraz oprogramowania.

AKTUALNOŚCI


Konfigurator enkoderów KIT Posital

Nowe narzędzie pomocne przy doborze enkoderów KIT firmy POSITAL – wyszukiwarka Product Finder – już działa! To proste w użyciu narzędzie ułatwia wybór właściwego do każdej aplikacji rozwiązania, na podstawie podstawowych parametrów,…

Nowe miernik stężenia gazów i pyłów w powietrzu oparte o platformę SiOne

Coraz częściej w automatyce budynkowej pojawia się zagadnienie związane z pomiarem stężenia wybranych gazów w powietrzu wewnątrz budynku. Pomiar stężenia dwutlenku węgla, jako wskaźnika jakości powietrza, w wielu projektach to już…

Przetwornik MiOne jako konwerter sygnałów analogowych od APONE

Urządzenie z serii MiOne o oznaczeniu Mi-A00E0A2, posiadający dwa niezależnie konfigurowalne kanały pomiarowe sygnałów analogowych (0…10V, 0…20mA, 4…20mA) i dwa wyjścia analogowe, w pełni programowalne (0…5V, 0…10V, 0…20mA,…

Wysokiej klasy sonda meteorologiczna wilgotności względnej i temperatury – HC2A-S3A Rotronic

Od lat produkty firmy Rotronic używane są do pomiaru wilgotności i temperatury powietrza w aplikacjach meteorologicznych, w tym w stacjach pogodowych, armatkach śnieżnych czy systemach zarządzania budynkami. Rotronic doskonale zna te aplikacje,…