Projektowanie urządzeń elektronicznych
Zapraszamy do kontaktu +48 67 357 10 80 lub biuro@apautomatyka.pl
Zapraszamy do kontaktu +48 67 357 10 80 lub biuro@apautomatyka.pl
AP Automatyka od początku istnienia zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych dzięki specjalnie utworzonemu działowi projektowemu który jest stale rozwijany i rozbudowywany o nowe urządzenia i rozwiązania. Dział R&D świadczy usługi z zakresu kompleksowego projektowania urządzeń elektronicznych na zamówienie dla klientów krajowych i zagranicznych jak i na własne potrzeby (urządzenia kontrolno-pomiarowe).
Opracowanie specyfikacji funkcjonalnej, a na jej bazie specyfikacji technicznej jest czasochłonnym etapem prac, ale niezbędnym z punktu widzenia nowego urządzenia. W tym momencie określane są wszystkie wymogi użytkownika, jakie powinno spełniać nowe urządzenie. Dotyczy to zarówno wymogów technicznych (parametrów technicznych, realizowanych funkcji i zadań) jak i finansowych (nierzadko wymaga się określenia docelowego kosztu nowego urządzenia, przy określonym wolumenie).
Inżynierowie firmy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie projektowania schematów i obwodów drukowanych. Zadanie realizowane jest przy użyciu najnowszego oprogramowania, niezbędnego przy realizacji zaawansowanych technicznie projektów elektroniki.
Programiści w naszej firmie przygotowują oprogramowanie mikrokontrolerów na podstawie specyfikacji funkcjonalnej i technicznej urządzenia, testują jego funkcje i opracowują algorytmy działania. Proces ten jest niezbędny do stworzenia urządzeń, które działają poprawnie i wydajnie. Nasz zespół programistów posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie w tej dziedzinie, dlatego możesz być pewien, że Twój projekt jest w dobrych rękach.
Coraz częściej urządzenie składa się nie tylko z elektroniki, ale również z dedykowanej aplikacji na komputer lub urządzenie mobilne. Dział projektowy firmy posiada odpowiednie narzędzia oraz doświadczenie w zakresie projektowania programów (również komputerowych), które będą współpracowały z nowym urządzeniem. Komunikacja między urządzeniem a sprzętem, na którym będzie pracował program, może odbywać się przy wykorzystaniu interfejsów przewodowych (USB, RS485, ETHERNET) lub bezprzewodowych (RADIO, BLUETOOTH, ZIGGBEE).
Dział projektowy firmy wyposażony jest w specjalistyczne oprogramowanie oraz wysokiej klasy drukarki 3D, które pozwalają na opracowanie dedykowanej obudowy dla wykonanej elektroniki. dostępne w dziale technologie druku 3D dają szeroki zakres możliwości w zakresie kształtów i materiałów, które mogą być wykorzystane do produkcji obudów urządzeń. Oprogramowanie wykorzystywane przez projektantów pozwala na tworzenie dokładnych modeli obudów, które precyzyjnie dopasowują się do elementów elektronicznych. Dzięki temu szanse na błędy podczas procesu montażu są zminimalizowane, a urządzenia mogą pracować niezawodnie przez długi czas.
Zaprojektowane, zaprogramowane i zamknięte w obudowie urządzenie jest przekazywane do testów, które mają zweryfikować poprawność działania i ocenić jego zgodność ze specyfikacją funkcjonalną i techniczną. Nierzadko na tym etapie pojawiają się dodatkowe pomysły, które skutkują modyfikacjami elektroniki i/lub oprogramowania. Dział projektowy firmy na tym etapie ściśle współpracuje z kontrahentem, by przygotować urządzenie do seryjnej produkcji.
Produkcja seryjna urządzenia jest również jedną z form naszej działalności. Firma posiada własne zaplecze produkcyjne oraz korzysta ze sprawdzonych dostawców komponentów, co pozwala odciążyć klientów od konieczności poszukiwania firmy produkcyjnej. Realizujemy pełny cykl prac nad produkcją układów: od opracowania procesów technologicznych do wysyłki gotowych wyrobów do klienta. Wysoką jakość wyrobów zapewnia ścisłe przestrzeganie technologii na wszystkich etapach produkcji. Dział produkcyjny firmy stale poszerza swoje możliwości, co pozwala na przyjmowanie nowych zleceń na produkcję kontraktową.