• Facebook
  • Youtube
  • LinkedIn

telefon +48 67 357 10 80 mail biuro@apautomatyka.pl

APONE AUTOMATYKAONLINE ENVIRONMENTAL SENSING

telefon +48 67 357 10 80 mail biuro@apautomatyka.pl

  • 0Shopping Cart
AP Automatyka
  • Automatyka
    • Przetworniki
      • Przetworniki wilgotności i temperatury
      • Przetworniki stężenia CO2
      • Przetworniki temperatury
      • Przetworniki ciśnienia
      • Przetworniki różnicy ciśnień
      • Lotnych związków organicznych LZO
      • Stężenia pyłów zawieszonych PM
      • Stężenia formaldehydu
      • Stężenia gazów
      • Przetworniki przepływu
      • Przetworniki punktu rosy
      • Przetworniki poziomu
      • Przetworniki sygnałów analogowych
      • Presostaty
      • Higrostaty
      • Termostaty
      • Akcesoria do przetworników
    • Rejestratory
      • Rejestratory wilgotności
      • Rejestratory stężenia CO2
      • Rejestratory temperatury
      • Rejestratory ciśnienia
      • Rejestratory różnicy ciśnień
      • Rejestratory sygnałów analogowych
      • Akcesoria do rejestratorów wilgotności i temperatury
    • Mierniki
      • Mierniki Wilgotności
      • Mierniki stężenia CO2
      • Mierniki temperatury
      • Mierniki różnicy ciśnień
      • Mierniki przepływu powietrza
      • Balometry
      • Testery szczelności
      • Mierniki równoważenia wentylacji
      • Mierniki komfortu cieplnego
      • Akcesoria do mierników
    • Czujniki
      • Czujniki wilgotności
      • Czujniki temperatury
      • Czujniki tlenu
      • Czujniki stężenia CO2
      • Czujniki różnicy ciśnień
      • Czujniki punktu rosy
      • Czujniki prędkości powietrza
    • Enkodery
      • Enkodery absolutne
        • Enkodery absolutne jednoobrotowe
        • Enkodery absolutne wieloobrotowe
      • Enkodery inkrementalne
      • Enkodery linkowe
      • Enkodery liniowe
      • Enkodery magnetyczne
      • Enkodery obrotowe
      • Enkodery z kołem pomiarowym
      • Enkodery programowalne
      • Kity
      • Akcesoria do enkoderów
        • Przewody do enkoderów
        • Sprzęgła do enkoderów
        • Wyświetlacze do enkoderów
    • Inklinometry
      • Inklinometry statyczne
      • Inklinometry dynamiczne
      • Inklinometry precyzyjne
      • Akcesoria do inklinometrów
    • Czujniki koloru
      • Akcesoria do czujników koloru
    • Laserowe czujniki odległości
      • Akcesoria do czujników laserowych
    • Bezkontaktowy pomiar prędkości i drogi
      • Akcesoria do bezkontaktowych czujników drogi i prędkości
    • Siłowniki do zaworów i przepustnic
      • Siłowniki ćwierćobrotowe
      • Siłowniki wielo-obrotowe
      • Siłowniki liniowe
      • Siłowniki VAV
      • Akcesoria do siłowników
    • Czujniki bezpieczeństwa
      • Czujniki krawędziowe
      • Czujniki fotoelektryczne
      • Kurtyny bezpieczeństwa
      • Wyłączniki magnetyczne
      • Akcesoria do czujników bezpieczeństwa
    • Sterowniki PLC, panele HMI
      • Sterowniki PLC
      • Panele HMI
      • Akcesoria do sterowników PLC i paneli HMI
    • Liczniki i wskaźniki
    • Oprogramowanie dla systemów pomiarowych
  • HVAC i BMS
  • ATEX
  • Systemy
    • Monitoring parametrów powietrza
      • W muzeum
      • W szpitalu
      • W laboratorium
      • W magazynie
    • Wizualizacja pomiarów
    • Pomiar odległości
    • Pomiar drogi
    • Pomiar pozycji
    • Czujnik prędkości i drogi
  • Aktywność wody
    • Mierniki aktywności wody
    • Sondy aktywności wody
    • Akcesoria do przyrządów mierzących Aw
  • Usługi
    • Adiustacja i wzorcowanie termohigrometrów
    • Serwis urządzeń automatyki
    • Konfiguracja urządzeń automatyki
    • Konfiguracja i uruchamianie systemów monitorowania
    • Szkolenia produktowe
    • Projektowanie urządzeń elektronicznych
    • Mapowanie wilgotności i temperatury
  • Wiadomości
    • Aktualności
    • Promocje
    • Baza wiedzy
    • Tutoriale
    • Zastosowania
  • Konfiguratory
    • Konfigurator systemu monitoringu parametrów powietrza
  • Sklep
  • Kontakt
  • Menu Menu
Jesteś tutaj: Home1 / Zastosowanie laserowych czujników dystansu ASTECH2 / Zastosowania3 / Zastosowanie laserowych czujników dystansu ASTECH
Zastosowania

Zastosowanie laserowych czujników dystansu ASTECH

Aplikacja 1: Podczas obsługi suwnic, ważne jest, aby uzyskać informacje na temat aktualnej pozycji żurawia. W takim przypadku laserowy czujnik odległości wykorzystuje wsparcie reflektorów. Z niepewnością pomiaru ± 2 mm oraz możliwością 50 pomiarów na sekundę urządzenie idealnie nadaje się do niezawodnego pomiaru położenia.

Zadanie: uniknięcie kolizji
Obszary: suwnice
Mierzone zmienne: dystans (LDM) Produkty: LDM301A, LDM302A, LDM41A i LDM42A, LDM41E i LDM42E, LDM51 Lumos, OEM laser module RF41, OEM laser module RF51

Aplikacja 2: Laserowy czujnik pomiaru dystansu LDM302A używany jest w systemie dokowania statków. Mierzą one odległość od krawędzi nabrzeża przypływającego statku i upewniają się, że nawigator informowany jest o bieżącym dystansie pomiędzy statkiem a brzegiem w każdej chwili. LDA używa niewidzialnego, bezpiecznego dla oka impulsu lasera podczerwonego do pomiaru dystansu dla niemal każdej powierzchni naturalnej w odległości do 300m. W celu wdrożenia systemów dokujących ważne jest, aby wszystkie rodzaje kadłubów (zardzewiałe lub świeżo malowane) można wykryć w wiarygodny sposób. Jest to zapewnione dzięki LDM302A. LDM302A jest zdolny to pomiaru bieżącej prędkości statku wzdłuż wiązki laserowej na podstawie zmierzonej odległości i jego zmiany.

Zadanie: pomiar dystansu
Obszary: port, system dokujący
Mierzone zmienne: dystans (LDM)
Produkty: LDM301A, LDM302A

Aplikacja 3: Piaski i inne materiały sypkie często przechowywane są w silosach. Laserowy czujnik dystansu LDM41A używany jest do monitorowania poziomu napełnienia. Poprzez swobodne programowalne wyjścia analogowe (4 mA … 20 mA) zapewniają lepszą kontrolę z informacjami na odległość w sposób ciągły. Od zmierzonego dystansu pomiędzy urządzeniem pomiarowym i  powierzchnią poziom napełnienia i/lub objętość można łatwo obliczyć. LDM41A zapewnia wiarygodny pomiar na prawie każdej naturalnej powierzchni takiej jak cement, piasek, granulaty plastikowe, paszy lub palety drzewne.

Zadanie: pomiar poziomu napełnienia
Obszary: sypkie, silosy
Mierzone zmienne: poziom napełnienia (LDM)
Produkty: LDM41A i LDM42A, LDM41E i LDM42E, LDM41P i LDM42P, LDM41PN i LDM42PN, LDM51 Lumos, OEM laser module RF41, OEM laser module RF51

Aplikacja 4: W ogromnych magazynach cement przydzielany jest z pociągu do kilku dużych skrzynek magazynowych. Kilka laserowych urządzeń do pomiaru dystansu LDM41P są stosowane, aby zapewnić operatorowi żurawia dokładne informacje o ilości cementu z których pól jeszcze może podjąć. Komunikacja poprzez Profibus ułatwia zbieranie informacji o dystansie kilku urządzeń pomiarowych w centralnym miejscu. Znacznie zmniejszone są okablowane punkty pomiarowe. Poza tym funkcyjna niezawodność całego układu jest zwiększona np. błąd okablowania, wykrywanie awarii urządzenia poprzez funkcję diagnostyki oraz alarm Profibus.

Zadanie: pomiar poziomu napełnienia
Obszary: przechowywanie cementu
Mierzone zmienne: poziom napełnienia (LDM)
Produkty: LDM301A, LDM302A, LDM41A i LDM42A, LDM41E i LDM42E, LDM41P i LDM42P, LDM41PN i LDM42PN, LDM51 Lumos, OEM laser module RF41, OEM laser module RF51

Aplikacja 5: Dwa laserowe urządzenia do pomiaru dystansu używane są do pomiaru długości kęsów stalowych. Kęsy stalowe mają średnice około 15 cm oraz długość pomiędzy 10 a 20 m. Podczas transportu z obszaru pamięci do pieca kęsa przemieszczane są poprzecznie pomiędzy dwoma LDMs. W ten sposób urządzenia mierzą długość, a poprzez Profibus wyniki przesyłane są do PLC, który następnie oblicza łączną długość kęsów stalowych za pomocą wcześniej znanej odległości i danych pomiarowych. Ze względu na pomiar na świeżym powietrzu urządzenia pomiarowe zostały zaopatrzone w dodatkowe obudowy ochronne. Jedno z dwóch urządzeń zainstalowane jest bezpośrednio przed wejściem do pieca. Ze względu na wysokie temperatury niezbędne jest zamontowanie chłodzonej wodą obudowy zabezpieczającej.

Zadanie: pomiar długości
Obszary: kęsy stalowe
Mierzone zmienne: długość (LDM)
Produkty: LDM41P i LDM42P, LDM41PN i LDM42PN, LDM51 Lumos, OEM laser module RF41, OEM laser module RF51

Aplikacja 6: W walcowniach wytworzone zwoje przechowywane są na dużej powierzchni (częściowo jeden na drugim). Podczas załadunku pojazdów transportowych wykorzystywany jest laserowy czujnik dystansu (LDS30A), który stosuje się w celu określenia czy zwój poruszany za pomocą dźwigu znajduje się w prawidłowej pozycji. Ich wysoka szybkość pomiaru (30 kHz) pozwala na precyzyjne wykrywanie położenia podczas gdy zwój wciąż wisi na dźwigu. Nawet bardzo szybkie ruchy, można wykryć w niezawodny sposób.

Zadanie: wykrywanie pozycji
Obszary: przechowywanie zwojów
Mierzone zmienne: pozycja (LDM)
Produkty: LDM301A, LDM302A, LDM41A i LDM42A, LDM41E i LDM42E, LDM41P i LDM42P, LDM41PN i LDM42PN, LDM51 Lumos, OEM laser module RF41, OEM laser module RF51

Aplikacja 7: W przemyśle metalowym wiele materiałów wytwarzanych jest w postaci płaskich pasków. W procesie walcowania pasy metalowe są walcowane i zwijane w kłębek. Używane zwijarki muszą być stale regulowane w zależności od szerokości i położenia pasa. Urządzenia do pomiaru dystansu (takie jak LDM41A) używane są do pozycjonowania bębna względem środka paska. Ze względu na wysoką dokładność i niezależność od własności materiału na powierzchni, zwoje bądź części maszyn mogą być pozycjonowane z dokładnością do milimetra. W większości przypadków dwa czujniki laserowe do pomiaru dystansu stosuje się, gdy w procesie są różne średnice albo nieregularne zwinięte zwoje. Zdolność do obsługi kilku urządzeń w jednej linii oraz szybkość przetwarzania rezultatów kontroli można dokonywać w centralnym miejscu czujnikiem LDM41P zintegrowanym z interfejsem Profibus DP, dzięki czemu zastosowanie to ma miejsce dla zadań pozycjonujących w ciężkich konstrukcjach maszynowych.

Zadanie: wykrywanie pozycji
Obszary: inżynieria
Mierzone zmienne: pozycja (LDM), dystans (LDM)
Produkty:LDM41A i LDM42A, LDM41E i LDM42E, LDM41P i LDM42P, LDM41PN i LDM42PN, LDM51 Lumos, OEM laser module RF41, OEM laser module RF51

Aplikacja 8: Przy załadunku i  rozładunku kontenerów morskich na statkach oraz pojazdach transportowych konieczne jest znać dokładną pozycję położenia kontenera w stosunku do suwnicy. W tym przypadku laserowy czujnik LDS30A mierzy dystans pomiędzy przesuwną suwnicą, a kontenerem. Bezpieczny dla oka laser stosowany w czujnikach może być stosowany w zastosowaniach, w których obecni są ludzie. Pomimo niskiego poboru mocy laser jest w stanie zmierzyć pozycje na niemal każdej powierzchni (stałej, zardzewiałej, brudnej, mokrej).

Zadanie: pozycjonowanie kontenera i suwnicy
Obszary: porty kontenerowe
Mierzone zmienne: pozycja (LDM)
Produkty: LDM301A, LDM302A, LDM51 Lumos, LDS30A, OEM laser module LDS30M, OEM laser module RF51

Aplikacja 9: Dwa laserowe czujniki odległości LDS30A wykorzystywane są na specjalnym pomiarze i kontroli pociągów. Ustawione są pionowo do góry na dachu pociągu. Ich zadaniem jest zmierzenie odległości pomiędzy pociągiem a potencjalną przeszkodą nad nimi. Kontrola odbywa się podczas jazdy pociągu z prędkością do 100 km/h. Bardzo wysoka częstotliwość próbkowania (do 30 kHz) zapewnia, że jednostka sterująca dostaje informacje odległości co 3 mm na torze.

Zadanie: kontrola obecności
Obszary: maszyny napełniające
Mierzone zmienne: obecność, pozycja
Produkty: CR100, CR100-FO, CR50, CR50-FO

Aplikacja 10: Prawidłowe wydzielanie wafli w systemie wypieku wafli sprawdzane jest za pomocą czujnika koloru. W tym wypadku wykorzystywana jest różnica pomiędzy waflem oraz formą do pieczenia. Połączony światłowód umożliwia odłączenie czujnika od wpływów termicznych. Ze względu na tryb podwójnego kanału dwa punkty pomiarowe mogą być kontrolowane jednocześnie.

Zadanie: kontrola obecności
Obszary: kolej
Mierzone zmienne: obecność (LDM)
Produkty: LDM51 Lumos, LDS30A, OEM laser module LDS30M, OEM laser module RF51

Doceń i poleć nas
  • Udostępnij Facebook
  • Udostępnij Twitter
  • Share on WhatsApp
  • Udostępnij LinkedIn
  • Wyślij e-mail
https://apautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/04/zastosowania-iko-4.png 335 892 w.pastusiak https://apautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/03/apautomatyka.pl_.png w.pastusiak2020-04-16 12:03:412020-05-29 12:14:08Zastosowanie laserowych czujników dystansu ASTECH
Kontakt z ekspertem

Kontakt z ekspertem

Pomoc w wyborze urządzeń

+48 67 357 10 80

Kategorie

  • Aktualności
  • Baza wiedzy
  • Tutoriale
  • Zastosowania
  • Promocje

Kategorie produktów

  • Enkoder absolutny
  • Enkoder inkrementalny
  • Enkodery liniowe
  • Inklinometry
  • Rejestratory temperatury
  • Sterowniki PLC
  • Mierniki Wilgotności
Baza wiedzy

Pomiar drogi, pozycji i przemieszczenia na 5 sposobów wg AP Automatyka

W aplikacjach, w których przychodzi nam mierzyć drogę, pozycję i/lub przemieszczenie liniowe, stajemy przed trudnym wyborem odpowiedniego czujnika. W oparciu o nasze doświadczenie postanowiliśmy opisać pięć najczęściej stosowanych…
4 stycznia 2023
https://apautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/01/pomiar_drogi_iko-1.png 335 892 m.szymanski https://apautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/03/apautomatyka.pl_.png m.szymanski2023-01-04 13:47:132023-01-04 13:54:19Pomiar drogi, pozycji i przemieszczenia na 5 sposobów wg AP Automatyka
Baza wiedzy

Monitoring temperatury jako narzędzie do ograniczenia zużycia energii

W obecnej dobie szybujących w górę cen energii cieplnej, tak niezbędnej do ogrzania budynków, intensywnie rozważa się wprowadzanie rozwiązań mających na celu obniżenie tychże wysokich kosztów. Jednym z tych narzędzi jest ciągły…
27 września 2022
https://apautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/09/artykul_hione_A.png 335 892 w.pastusiak https://apautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/03/apautomatyka.pl_.png w.pastusiak2022-09-27 09:34:442022-10-04 13:24:45Monitoring temperatury jako narzędzie do ograniczenia zużycia energii
Aktualności

Enkodery inkrementalne dostępne od ręki

Jeśli szukasz enkoderów inkrementalnych dostępnych z magazynu, dobrze trafiłeś! Firma AP Automatyka posiada stany magazynowe dla enkoderów inkrementalnych w różnych wariantach mechanicznych. W proponowanych modelach istnieje możliwość…
9 sierpnia 2022
https://apautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/08/enkodery_inkrementalne.jpg 321 845 w.pastusiak https://apautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/03/apautomatyka.pl_.png w.pastusiak2022-08-09 15:57:482022-09-22 12:00:09Enkodery inkrementalne dostępne od ręki
Aktualności

Konfigurator enkoderów KIT Posital

Nowe narzędzie pomocne przy doborze enkoderów KIT firmy POSITAL – wyszukiwarka Product Finder – już działa! To proste w użyciu narzędzie ułatwia wybór właściwego do każdej aplikacji rozwiązania, na podstawie podstawowych parametrów,…
1 lipca 2022
https://apautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/07/Kit_Product_Finder_np.jpg 335 892 w.pastusiak https://apautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/03/apautomatyka.pl_.png w.pastusiak2022-07-01 14:27:552022-07-01 14:29:58Konfigurator enkoderów KIT Posital

Zajmujemy się dostarczaniem komponentów automatyki dla przemysłu. Oferujemy urządzenia kontrolno-pomiarowe, w tym przetworniki wilgotności, przetworniki stężenia CO2 i lotnych związków organicznych, przetworniki ciśnienia i różnicy ciśnień, przetworniki temperatury oraz siłowniki elektryczne, również w wykonaniu przeciwwybuchowym.

Nasza oferta


  • Automatyka
  • HVAC i BMS
  • ATEX
  • Systemy pomiarowe
  • Aktywność wody
  • Enkodery
  • Enkodery absolutne
  • Enkodery inkrementalne

 


  • Przetworniki
  • Przetworniki ciśnienia
  • Czujniki koloru
  • Laserowe czujniki odległości
  • Inklinometry
  • Mierniki wilgotności
  • Mierniki temperatury
  • Mierniki stężenia CO2

Informacje


  • Aktualności
  • Baza wiedzy
  • Tutoriale
  • Zastosowania
  • O firmie
  • Kariera
  • Formularz reklamacji
  • Regulamin i polityka prywatności
  • Kontakt

Kontakt


+48 67 357 10 80
biuro@apautomatyka.pl

Poniedziałek – Piątek
8:00 – 16:00

AP Automatyka S.C.
ul. Nagłowicka 1
61-355 Poznań

© 2023 APautomatyka. Wszelkie prawa zastrzeżone.

realizacja: tdutkowski.com

Zastosowanie czujników koloru ASTECHZastosowanie systemów wizyjnych ASTECH
Scroll to top