HygroLab firmy Rotronic to nowoczesny miernik laboratoryjny do pomiarów aktywności wody, z możliwością podłączenia nawet do 4 sond pomiarowych. Urządzenie przeznaczone jest do pomiaru aktywności wody dla produktów farmaceutycznych, tytoniu, kawy, kosmetyków, żywności i wielu innych.

Innowacyjny interfejs użytkownika

HygroLab wyposażony jest w przejrzysty i intuicyjny interfejs. Wysokiej jakości ekran dotykowy znacznie ułatwia obsługę urządzenia. Dodatkowymi atutami są możliwość podłączenia myszy i klawiatury przez wbudowane porty USB oraz możliwość zdalnego sterowania urządzeniem przez Internet z wykorzystaniem komputera, tabletu lub smartfona, dzięki czemu raporty pomiarowe można generować z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie.

Pomiar w trybie AW Quick

AW Quick to przyspieszony tryb pomiaru aktywności wody, w którym wynik jest gotowy już po 5 minutach. Gdy warunki temperaturowe są stabilne (dotyczy zarówno produktu, jak i sondy), wartość zmierzona w trybie AW Quick zwykle mieści się w zakresie ± 0,005 AW wartości, którą można by uzyskać w standardowym trybie pomiaru AwE.

Podstawowe właściwości miernika HygroLab

  • 4-kanałowy miernik do pomiaru aktywności wody, wilgotności względnej i temperatury
  • Obsługa trybu AW Quick – pomiar gotowy w 4-5 minut
  • 4 porty USB (np. podłączenie myszy, klawiatury)
  • Dostęp zdalny (przez komputer lub tablet)
  • Automatycznie generowane raporty pomiarowe po każdym pomiarze

Oprócz intuicyjnego interfejsu i prostej obsługi, HygroLab charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiarów, ± 0,008 Aw (sonda HC2-AW przy 23 °C) oraz możliwością wykonywania pomiarów do czterech próbek jednocześnie. Istnieje również możliwość aktualizacji oprogramowania, wprowadzającego nowe funkcjonalności, takie jak planowana zgodność z FDA, czy możliwość kalibracji sond. Urządzenie zostało zaprojektowane głównie  do pomiaru aktywności wody (Aw), lecz znakomicie sprawdzi się również w zastosowaniach laboratoryjnych wymagających precyzyjnego pomiaru wilgotności i temperatury.