Rozmiar ma znaczenie! W świecie automatyki przemysłowej i robotyki zapewnienie wysokiej dokładności pomiarów w kompaktowej obudowie może być ogromną zaletą. Właśnie z tego powodu Posital Fraba, jeden z liderów w zakresie produkcji enkoderów absolutnych, zaprezentował miniaturowy, wieloobrotowy enkoder absolutny o znakomitych parametrach pomiarowych – rozdzielczość do 17 bit, liczba obrotów do 16 bit lub w wersji specjalnej do 32 bit! Jest to obecnie najmniejszy enkoder wieloobrotowy na świecie – tylko ø 22 mm średnicy oraz 23 mm wysokości! Urządzenie jest w pełni bezbateryjne, tzn. pomiar liczby obrotów nie wymaga zewnętrznego zasilania (baterii, itp.). Prezentowany czujnik Enkoder KIT został zaprojektowany z myślą o konstruktorach serwonapędów, silników krokowych ze sprzężeniem zwrotnymi, mikronapędów, miniaturowych robotów i innych maszyn, w których wymagana jest wysoka precyzja pomiaru oraz miniaturyzacja konstrukcji (przestrzeń jest na wagę złota).

Niezawodny, dokładny i prosty w instalacji enkoder absolutny!

  • Bezbateryjny, bez przekładni, bez łożysk – bezobsługowy pomiar pozycji (również wieloobrotowej)
  • Rozdzielczość do 17 bit, Liczba obrotów do 32 bit
  • Solidne wykonanie, wysoka dokładność, łatwość instalacji z możliwością auto-kalibracji
  • Dostępne interfejsy: BiSS C oraz SSI z funkcją Preset
  • Zintegrowany czujnik temperatury (diagnostyka)

Nasze nowe mini enkodery to owoc sukcesu enkoderów modułowych, zaprezentowanych światu w 2016 roku. Dzięki starannemu przeprojektowaniu konstrukcji i wprowadzeniu mniejszych elementów elektronicznych byliśmy w stanie zmniejszyć średnicę tych urządzeń z 36 mm do 22 mm! Kluczowym elementem była miniaturyzacja systemu pozyskiwania energii Wiegand, który zasila enkoder, zapewniając niezawodny pomiar pozycji wieloobrotowej bez konieczności stosowania zewnętrznego zasilania ani przekładni. W ten sposób J. Stevens, menedżer produktu Enkoder KIT w POSITAL North America, prezentował nowy enkoder na imprezie targowej w Stanach, gdzie miała miejsce premiera czujnika.

Podobnie jak standardowe enkodery Posital Fraba nowy, 22-milimetrowy Enkoder KIT zapewnia precyzyjny i dokładny pomiar, z możliwością sprawnej i łatwej instalacji. W porównaniu do enkoderów optycznych prezentowane enkodery są bardziej trwałe i bardziej odporne na zanieczyszczenia (olej, kurz, wilgoć). Zapewniają pomiar z rozdzielczością do 17-bit oraz zliczanie liczby obrotów nawet do 32-bit. W ofercie dostępne są czujniki z interfejsami BiSS C oraz popularnym SSI, które znacznie ułatwiają integrację z systemami automatyki.

Przykładowe modele: